Nowości
 • Mamy kocięta

  Ta informacja zelektryzowała wszystkich, w  dniu 31.10. 2017 r urodziły się nam Nieustająco Urocze Przekoty: 

  Wspaniałe mocnej budowy, włochate i wyjątkowo wesołe i "przytulaśne" kocięta z miotu  " Q"

  QUALITY   Dracula Kot*PL - MCO n 22 - koteczka - zarezerwowana.

  QUEENE  Dracula Kot*PL - MCO n 22- koteczka - zarezerwowana.

  QASHQAI  Dracula Kot*PL - MCO n 22 - kocurek - wolny.

  QUEEN  Dracula Kot*PL - MCO n 22 - kocurek - wolny.

   

   

  Szczęśliwymi rodzicami są:

  HELENA Dracula Kot *PL - mama i

  ALEKSANDER Dracula Kot*PL - tata, 

  Zapraszamy do rezerwacji kociąt są piękne, bezczelne, mocne, puchate i zapowiadają się na duże XXXL rozmiary.

Wizyt
Dziś: 28Razem: 31724

Ciekawostki czyli jak ....zrozumieć kota ?

 

Dlaczego KOT Mruczy?

    Tak naprawdę do tej pory nie ustalono dokładnie, jak to się dzieje, że kot mruczy. Istnieje przypuszczenie, że powietrze wprawiane jest w  wibracje, gdy przechodzi przez fałd przedsionkowy, w związku z czym  kot może zmieniać natężenie mruczenia w zależności od sytuacji. Natomiast skala wokalna kota rozciąga się od miłego i przyjemnego mruczenia po piekielne nie do wytrzymania wrzaski np. podczas ognistych zalotów lub  zaciekłej obrony swojego terytorium.

KOT mruczy, ponieważ jest zadowolony, przeważnie w większości przypadków charakterystyczne  mruczenie jest oznaką zadowolenia kota, ale nie zawsze, bo jednak czasami bywa inaczej. Często koty chore lub ranne, które odczuwają ból wydają podobny do mruczenia odgłos przez co uspokajają same siebie i dodają sobie otuchy. Jeżeli widzimy, że nasz ukochany kotuś izoluje się, nie ma ochoty do zabawy, unika jedzenia i siedzi zły, napuszony i mruczy możemy podejrzewać, że coś mu dolega. Dlatego też powinniśmy bacznie go obserwować. Mruczenie jest charakterystyczne dla rodzącej i opiekujacej się młodymi kotki. Kocia matka  mruczy lub miauczy, gdy wraca do kociaków syganlizując w ten sposób swoją obecność i uspokajając młode. Zdolnośc mruczenia pojawia się u kociąt już w bardzo młodym wieku i jest świetnym sposobem komunikowania się z matką.

Ciekawostką jest to, że duże koty tj. lew, pantera czy tygrys nie potrafią mruczeć, a  wydają jedynie głośne krótkie pomruki.

 

Czy KOT dobrze widzi w nocy?

Tak, kot widzi świetnie w nocy, ponieważ za siatkówką jego oka znajduje się specjalna warstwa komórek odbijających światło, dzięki czemu jego wzrok odbiera 2 razy więcej światła. Co powoduje łatwość rozróżniania  przez kota w ciemnościach różnych przedmiotów, dlatego też może swobodnie polować w nocy. Ciekawostką jest to, że kot w nocy widzi około 6 razy lepiej niż człowiek.

 

Czy KOT to Indywidualista?

Zdecydowanie tak, kot to indywidualista - samotny myśliwy. Jednak wraz z udomowieniem stając się zależnym od człowieka, wyksztalcił w sobie wiele  zachowań wyrażających sympatię do nas  lub chęć nawiązania kontaktu z innym domowym zwierzakiem. Gdy Twój kot wychodzi Ci na powitanie z podniesionym ogonem, ociera się, mruczy a drugiemu domowemu zwierzakowi liże futerko oraz bawi się z nim oznacza do przyjacielskie zamiary.       Ciekawostką jest, że kot sam decyduje o tym kiedy  chce doznawać pieszczot od człowieka nigdy na odwrót.